Ciechocinek

Uzdrowisko Ciechocinek to jedno z najbardziej znanych i cenionych uzdrowisk polskich o unikalnych walorach leczniczych i przyrodoleczniczych, bogatej przeszłości historycznej i tradycjach przemysłu solnego. Stanowi jednocześnie osobliwość urbanistyczną. Jest przykładem miasta wzniesionego w określonym z góry celu ? pełnienia roli uzdrowiska. Ta koncepcja wyraża się w układzie urbanistycznym: tężnie, warzelnia soli oraz centrum uzdrowiskowe.

Sanatorium Chemik - CiechocinekSanatorium Chemik - CiechocinekSanatorium Chemik - Ciechocinek

Tężnie ? stanowią nie tylko podstawowe urządzenie uzdrowiska, ale jednocześnie są wyjątkowym zabytkiem budownictwa drewnianego w Europie.

Najcenniejszym bogactwem Ciechocinka są wody mineralne ? solanki i wody siarczanowe, wykorzystywane przez sanatoria do zabiegów leczniczych.
Ciechocinek posiada łagodny klimat i zalicza się do nielicznych miejscowości w Polsce gdzie liczba opadów atmosferycznych jest najmniejsza w Polsce, a dzięki tężniom solankowym, klimat ciechociński posiada wszystkie cechy klimatu morskiego z jego leczniczymi właściwościami.
Przebywający w mieście Goście mogą korzystać z 19 tras spacerowych.
Ciechocinek jest znanym miastem kwiatów i zieleni. Tereny zielone zajmują blisko 140 ha, na co składają się trzy parki: Zdrojowy, Tężniowy i Sosonowy, liczne zieleńce, trawniki, wzorzyste dywany, zegar kwiatowy. Duża przestrzeń czystej i świeżej zieleni sprzyja leczeniu i wypoczynkowi oraz uprawianiu sportu i turystyki.

Sanatorium Chemik - CiechocinekSanatorium Chemik - CiechocinekSanatorium Chemik - Ciechocinek

Masz dodatkowe pytania odnośnie naszych usług
(np. leczonych schorzeń, warunków pobytu)
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Dołącz do nas na:
Facebook

Czy chcesz otrzymywać informacje o ofercie i promocjach?