Aby uatrakcyjnić czas wolny kuracjuszom Sanatorium Chemik rozpoczęliśmy zajęcia arteterapii.
Arteterapia zwana jest często terapią kreatywną bądź artystyczną. Obejmuje techniki takie jak malowanie, rysowanie, wycinanie czy rzeźbienie. Stosuje się w niej m.in. farby, kredki, papier czy glinę. Jest formą terapii ekspresywnej, w której wykorzystuje się proces tworzenia w celu poprawy samopoczucia fizycznego, psychicznego a nawet emocjonalnego człowieka.
Każdy może brać udział w takich zajęciach, bez względu na wiek, płeć czy predyspozycje manualne, nie konieczny jest tu talent.
W ramach pierwszych zajęć arteterapii kuracjuszki wykonywały pod okiem instruktorki kartki świąteczne - jedyne w swoim rodzaju, jak i ozdobne wianki świąteczne oraz gwiazdy, które stały się ozdobą pomieszczeń w Sanatorium Chemik. Do tworzenia kartek czy też innych ozdób użyto ozdobne papiery, kredki, flamastry czy też inne elemnty dekoracyjne jak piórka, cekiny, tasiemki itp.
Panie biorące udział w zajęciach twórczo i mile spędzały czas, poznając się lepiej nawzajem, a co najważniejsze, poznając swoje nowe możliwości, nabywając nowe umiejętności wykonywania ozdobnych gwiazd. Dowodzi to, że w każdym miejscu i czasie można rozwijać swoje pasje a także odkrywać nowe umiejętności własne jak i innych.

      

Masz dodatkowe pytania odnośnie naszych usług
(np. leczonych schorzeń, warunków pobytu)
wejdź i zapytaj!

Dołącz do nas na:
Facebook

Czy chcesz otrzymywać informacje o ofercie i promocjach?
captcha