• ciechocinek

  Ciechocinek - perła uzdrowisk polskich

 • dieta

  Dieta dostosowana do zaleceń lekarskich

 • zadowoleni

  Oferta dla całej rodziny

 • zabiegi

  Nowoczesna baza zabiegowa na miejscu

 • park

  Własny 2-ha park-ogród

Po raz kolejny w Sanatorium Uzdrowiskowym „Chemik” w Ciechocinku odbyło się spotkanie Środowiskowego Klubu Honorowych Dawców Krwi w Ciechocinku. Zarząd Klubu na czele, którego stoi przewodnicząca Ewa Wygachiewicz, zdał sprawowanie za rok działalności. Zasłużeni krwiodawcy otrzymali odznaczenia oraz dyplomy. Na spotkaniu omówiono działalność Zarządu oraz przygotowania do 40-lecia istnienia Klubu. Warto przypomnieć, że ciechociński Klub Honorowych Dawców Krwi działa na terenie Ciechocinka od 1978 roku i obecnie liczy 74 Honorowych Krwiodawców, prawie z całego terenu powiatu aleksandrowskiego. Niektórzy z nich oddali już 80 litrów krwi. Dawcy wiedzą, jak ważna jest każda kropla krwi dla ratowania ludzkiego życia. Kilku klubowiczów posiada najwyższą odznakę dla Honorowego Krwiodawcy – Zasłużony Dla Zdrowia Narodu. Klub organizuje różnego typu akcje poboru krwi oraz z polecenia Polskiego Czerwonego Krzyża.
W skład obecnego Zarządu Klubu wchodzą:
Prezes - Ewa Wygachiewicz 
V-prezes – Tadeusz Suchowiecki
V-ce prezes - Jan Orzeł
Sekretarz - Alina Zawichrowska
Skarbnik - Józef Polak 
Członek Zarządu - Krzysztof Woźniak
Członek Zarządu - Zbigniew Zmyślony
Opiekun medyczny - dr Ewa Winczyk
Pobór krwi odbywa się regularnie w każdą trzecią środę miesiąca w Aleksandrowie Kujawskim, w ambulansie z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa.  
Przypominamy, krwiodawcą może zostać każda zdrowa osoba w wieku 18 – 65 lat, ważąca minimum 50 kg. Aby zarejestrować się w centrum Krwiodawstwa lub jego terenowym oddziale należy okazać się dokumentem ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość, PESEL i miejsce zamieszkania, np. dowód osobisty, prawo jazdy, czy legitymacja ubezpieczeniowa.
 
 
 

Masz dodatkowe pytania odnośnie naszych usług
(np. leczonych schorzeń, warunków pobytu)
wejdź i zapytaj!

Dołącz do nas na:
Facebook

Czy chcesz otrzymywać informacje o ofercie i promocjach?
captcha