Uzdrowisko Ciechocinek to jedno z najbardziej znanych i cenionych uzdrowisk polskich o unikalnych walorach leczniczych i przyrodoleczniczych, bogatej przeszłości historycznej i tradycjach przemysłu solnego. Stanowi jednocześnie osobliwość urbanistyczną. Jest przykładem miasta wzniesionego w określonym z góry celu pełnienia roli uzdrowiska. Ta koncepcja wyraża się w układzie urbanistycznym: tężnie, warzelnia soli oraz centrum uzdrowiskowe.

Tężnia - CiechocinekTężnia - CiechocinekTężnia - Ciechocinek

Tężnie stanowią nie tylko podstawowe urządzenie uzdrowiska, ale jednocześnie są wyjątkowym zabytkiem budownictwa drewnianego w Europie.

Najcenniejszym bogactwem Ciechocinka są wody mineralne solanki i wody siarczanowe, wykorzystywane przez sanatoria do zabiegów leczniczych.
Ciechocinek posiada łagodny klimat i zalicza się do nielicznych miejscowości w Polsce gdzie liczba opadów atmosferycznych jest najmniejsza w Polsce, a dzięki tężniom solankowym, klimat ciechociński posiada wszystkie cechy klimatu morskiego z jego leczniczymi właściwościami.
Przebywający w mieście Goście mogą korzystać z 19 tras spacerowych.
Ciechocinek jest znanym miastem kwiatów i zieleni. Tereny zielone zajmują blisko 140 ha, na co składają się trzy parki: Zdrojowy, Tężniowy i Sosnowy, liczne zieleńce, trawniki, wzorzyste dywany, zegar kwiatowy. Duża przestrzeń czystej i świeżej zieleni sprzyja leczeniu i wypoczynkowi oraz uprawianiu sportu i turystyki.

Fontanna Jaś i Małgosia - CiechocinekDywan kwiatowy - CiechocinekFontanna - Park Zdrojowy - Ciechocinek

Masz dodatkowe pytania odnośnie naszych usług
(np. leczonych schorzeń, warunków pobytu)
wejdź i zapytaj!

Dołącz do nas na:
Facebook

Czy chcesz otrzymywać informacje o ofercie i promocjach?
captcha